Přechod k udržitelnému žití

Přechod k udržitelnému žití v pěti krocích:

 

1 Vyhodnoťte, nakolik je váš současný životní styl udržitelný.

Jaká je vaše uhlíková stopa? Kolik vytváříte odpadu? Co máte ve zvyku dělat při nakupování? Kde vyrobili zboží, které kupujete? Jaký je objem vaší spotřeby?


2 Hledejte alternativní možnosti

Když už máte jasno o tom, jak si stojíte na pomyslné stupnici udržitelnosti, můžete začít hledat alternativy v jednotlivých oblastech. Projděte si naše návrhy pro udržitelný život.


3 přejděte od konvenčního k alternativnímu vytvořením správných návyků

Potřebné změny uskutečňujte postupně – najděte si udržitelné obdoby běžných výrobků a kupujte je pravidelně. Nákupy si rozmyslete dopředu, abyste zaručili, že získáte to nejlepší pro svůj udržitelný životní styl. Udržujte si přehled o dostupných možnostech a navažte kontakty s lidmi, kteří vám poradí nebo vás inspirují. Pamatujte, že čím více výrobek kupujete, tím levnějším a dostupnějším se stane, takže si moudře rozmyslete, na co peníze vynakládáte.


4 Buďte aktivní ve svém okolí

Mluvte co nejvíc s rodinou, přáteli, kolegy a známými o svých spotřebitelských zvyklostech, aby se jim otevřely oči a taky se nadchli pro změnu k lepšímu. Snažte se svému okolí prospět osobními a skupinovými iniciativami, které rozšíří povědomí o udržitelném rozvoji nebo připraví půdu ke změně. Zapojte se do organizací, které se šetrností k životnímu prostředímu prostředí zabývají.


5 Zůstávajte informovaní

O nejnovějších udržitelných produktech, používejte moderní technologie ke komunikaci a příznivým změnám. Vzdělávejte sebe i ostatní.