Co znamená udržitelný život?

Žít udržitelně znamená uvědomovat si svoji spotřebu a vliv na životní prostředí a čerpat z přírodních zdrojů bez vzniku odpadu. To umožní zachovat ekologickou rovnováhu nyní i do budoucna.

 

Udržitelný způsob života v úhrnu přináší výhody vám i lidem ve vašem okolí:

  • Je dobrý pro vaše zdraví, protože vede ke konzumaci čerstvých domácích potravin, které nakoupíte u místních výrobců a pěstitelů. Díky tomu se oživuje místní ekonomika a bohatne komunita, v níž žijete.
  • Když chodíte pěšky nebo cestujete na kole místo používání znečišťujících dopravních prostředků, taky prospíváte svému zdraví. Staráte se tak o čistší vzduch, který dýcháte vy, vaši blízcí i lidé okolo.
  • Vytváření menšího množství odpadu vede k životu v čistším prostředí, úsporám (opotřebované věci můžete opravit místo nakupování nových) a k budoucnosti, v níž se investuje do kvality výrobku, a ne do toho, jak jej zabalit. Oceány a moře zůstanou čisté a ochrání se při tom přírodní koloběhy, které jsou pro nás životně důležité.
  • Práce ve firmě, která dbá o svou společenskou odpovědnost (CSR), zajšťuje zdravější a stálejší prostředí, v němž se se vedení zajímá nejen o zisk, ale i o obecné blaho. Díky použití nejnovějších technologií má zodpovědné podnikání rovněž větší šanci fungovat dlouhodobě.

Žít udržitelně prostě obnáší nemyslet jen na dnešek, ale taky na budoucnost, zanechat dalším generacím bohaté a nezkažené dědictví a získat luxus čistého svědomí, zdravou mysl i tělo a propojení s komunitou, jejíž jste součástí.

 

Zdroje:

What is Sustainable Living and 15 Easy Ways for Sustainable Living?