Putovní výstava

V srpnu 2016 jsme na pražské náplavce (na Rašínově nábřeží) umístili osm velkoformátových grafických prací, které pro nás vytvořila designérka Barbora Jedličková.

Cílem výstavy bylo šířit povědomí o společenských a environmentálních problémech způsobených neudržitelným životním stylem, který zahrnuje nadměrnou spotřebu, tvorbu nadbytečného odpadu a znečišťující dopravu.

Nyní tato grafická díla využíváme dál, pod názvem Putovní výstava. Pokud byste měli zájem o její umístění ve vhodné lokalitě, dejte nám vědět.

Anotace výstavy: Lidská společnost čelí ve 21. století četným výzvám spjatým se životním prostředím. Kolik přírodních zdrojů smíme spotřebovat, jak nakládat s nebezpečným odpadem a čím rozptýlit hustý smog velkoměst? Putovní výstava dobrovolnické skupiny RespON (dříve SUSMAK) s nadsázkou ukazuje, že příznivé změny ve společnosti začínají u konkrétních návyků každého z nás. Ostré obrysy postav, které jsou plakátům společné, jako by v druhém plánu zdůrazňovaly zřetelná morální poselství.
Soubor osmi nápaditých plakátů dobrovolnicky vytvořila grafická designérka Barbora Jedličková v srpnu 2016. Veřejnost si je mohla prohlédnout již na pražské náplavce a později v obci Zeleneč a na dvoře Kampusu Hybernská.