Večery udržitelnosti

Akce nazvané Večery udržitelnosti (Sustainability Evenings) mají za cíl vysvětlovat a zvýšit povědomí o hlavních problémech týkajících se udržitelnosti, a jak něco v tomto změnit lokálně.

Navštivte taky stránku věnovanou událostem a naši facebookovou stránku pro nejnovější informace.

Pátý Večer udržitelnosti 28. 11. 2019

Na náplavce proběhl náš čtvrtý Večer udržitelnosti 28. 11. od 18 hodin na téma klimatická změna. S promítáním filmu, stánky udržitelných prodejců, DIY workshopem a diskuzí… Místo konání: smíchovská náplavka (Hořejší nábřeží, kobka 17).

Čtvrtý Večer udržitelnosti 3. 4. 2019
Čtvrtý Večer udržitelnosti se zaměřoval na udržitelnou budoucnost.

Proběhl 3. dubna 2019 od 18:30 v Prostoru39 na Žižkově (Řehořova 33/39 Praha). Vyráběly se výrobky pro domácnost a promítal se film Tomorrow (Zítra), který se zabývá udržitelnou budoucností. Navíc jsme opět pozvali zajímavé osoby, které se věnují udržitelným produktům, abyste se od nich mohli inspirovat.


Třetí Večer udržitelnosti 22. 11. 2018
Večer udržitelnosti na téma Sustainable consumption se konal 22. 11. 2018 od 18:30 tentokrát v Kampusu Hybernská. Součástí byly workshopy na výrobu domácí kosmetiky a promítání filmu A Simpler Way. Pozvánka na akci. A pár fotek.


Druhý Večer udržitelnosti 22. 5. 2018
Druhý Večer udržitelnosti na téma Udržitelné moře se konal 22. května 2018 od 19 h opět ve Studiu Alta. Po úvodní debatě jsme zhlédli film Sea of Life (Moře života), který se ponořuje do některých z nejkrásnějších ekosystémů na planetě. Zaměřuje se na ničení, které v oceánu probíhá i na pokračující snahy o jeho zastavení. Cílem této akce, ve spolupráci s Ozvěnami Ekofilmu, bylo upozornit na to, jak hodně člověk ovlivňuje měnící se vlastnosti a procesy našich oceánů. Akci dokumentuje několik fotografií.
První Večer udržitelnosti 7. 12. 2017
První edice se uskutečnila 7. prosince 2017 ve Studiu Alta, od 18 hod. Tématem byl Nulový odpad (Zero Waste), koncept, který se zaměřuje na snižování odpadu (zejména plastového) a hledání znovu použitelných a recyklovatelných alternativ. Během první edice Večerů udržitelnosti (Sustainability Evenings) jsme chtěli ukázat, jak může každý toto filosofii zakomponovat do svého každodenního života. Program se skládal z potkání se s prodejci lokálních bezobalových produktů a neziskových organizacemi, promítání dokumentárního filmu s názvem “The Clean Bin Project” („Projekt čistého koše“), po kterém následovala diskuse ohledně toho, jak udělat změnu lokálně a u sebe a svého okolí. Fotogalerie z akce zde.